W GWŻ pracuje rabin Łodzi Dawid Szychowski. Jego biuro znajduje się przy ulicy Pomorskiej 18 i jest otwarte pon.-czw. 13:00-17:00. Można się z nim kontaktować e-mailowo: poland@shavei.org. Więcej informacji o rabinie na Wikipedii.

Przy Gminie znajduje się koszerna stołówka, w której do godziny 10.00 można zjeść koszerne mleczne śniadanie. A między 13.00, a 15.00 domowy obiad mięsny lub wegetariański. Gan Eden Manufaktura Dobrego Smaku produkuje również pasztety, konfitury cebulowe oraz słodkie, tarty, quishe oraz inne smaczne jedzenie z certyfikatem koszerności rabina Szychowskiego do kupienia na miejscu.

Gmina organizuje kolacje i śniadania szabatowe oraz świąteczne, na które serdecznie zapraszamy po uprzedniej rejestracji. Poza obchodami świątecznymi przy ul. Pomorskiej 18 odbywają się regularne nauki, wykłady, spotkania towarzyskie i intelektualne.

Przy ul. Pomorskiej 18 działa żydowskie ‘przedszkole’ Matanel, Szkółka Niedzielna, Bet Midrasz Darkei Noam oraz Klub Kobiecy oraz Seniora.

Gmina Żydowska w Łodzi dysponuje własnym hotelem Linat Orchim, w którym można zarezerwować nocleg w różnego rodzaju pokojach. Dla członków społeczności żydowskiej oferujemy zniżki.

Na terenie ul. Pomorskiej 18 znajduje się również biuro tłumacza przysięgłego, który jest również genealogiem.

Przy Gminie jest również Mykwa – nowoczesny basen – jedyny w Polsce z osobnymi pomieszczeniami dla kobiet i mężczyzn.

Mykwa spełnia wszystkie wymogi koszerności oraz wszelkie standardy. W części męskiej jest kilka pryszniców.

W części kobiecej znajduje się wanna, pomieszczenie, w którym kobieta może się przygotować oraz kilka foteli dla osób towarzyszących.

Mykwa kobieca wyposażona jest w ręczniki, jednorazowe buty, szlafroki, kosmetyki do mycia, pielęgnacji ciała oraz makijażu. Jest również suszarka.

Mykwa męska kosztuje 30 zł za wejście.
Jest możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu. Kobiety płacą 50 zł.
Dla członkiń GWŻ opłata wynosi 20 zł.

W Łodzi są dwie balanit, z którymi można umówić się na zanurzenie.

Wesprzyj nas: PKO Bank Polski
77102033780000130200108878